The season will end for some teams at the end of this month.

Here are the schedules and scores, for the first full week of February.

Monday, February 2:

Class 1A:

Guernsey-Sunrise JV 40 Glendo 29

 

Tuesday, February 3:

Class 3A:

Custer, SD 59 Newcastle 55 (Abby Gray - Newcastle with 25 points)

 

Thursday, February 5:

Class 4A:

#3 Cheyenne East 64 Cheyenne South 31

#5 Cheyenne Central 67 Laramie 56

Riverton 39 Evanston 24

Class 3A:

Worland 63 Buffalo 45

Class 2A:

Sundance 48 Moorcroft 18

Riverside 38 Wind River 35

Class 1A:

Arvada-Clearmont/Normative Services at Midwest - PPD to February 12

Manila, UT 44 Farson-Eden 36

Friday, February 6:

Class 4A:

#1 Sheridan 64 #2 Gillette 62 OT (Robbi Ryan - Sheridan with 28. Jessie Geer - Gillette with 23)

#3 Cheyenne East 62 Laramie 22

#4 Natrona 65 Green River 22

#5 Cheyenne Central 48 Cheyenne South 34

Rock Springs 40 Kelly Walsh 34

Class 3A:

#1 Rawlins 73 Glenrock 23

#3 Powell 44 Cody 22

#5 Star Valley 57 Jackson 31

Mountain View 42 Pinedale 29

Class 2A:

#1 Southeast 43 #5 Pine Bluffs 32

#2 Burns 75 Saratoga 41

#3 Lyman 59 Big Piney 45

#4 Thermopolis 70 Riverside 35

Tongue River 39 Big Horn 37

Shoshoni 39 Rocky Mountain 31

Wyoming Indian 74 Greybull 53

Class 1A:

#3 Upton 53 Midwest 22

Kaycee 58 Hulett 44

H.E.M. 51 Rock River 24

Burlington 63 Meeteetse 35

Dubois 44 Ten Sleep 39

Inter-Class:

2A Kemmerer 46 (#1 1A) Cokeville 38

(#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 42 2A Lusk 35

Saturday, February 7:

Class 4A:

#4 Natrona 51 Rock Springs 37

Kelly Walsh 56 Green River 20

Class 3A:

#2 Lovell 56 Lander 43

#4 Douglas 50 Newcastle 33

Worland 46 Cody 43

Buffalo 46 Glenrock 29

Torrington 49 Wheatland 44

Class 2A:

#2 Burns 61 Lusk 32

#4 Thermopolis 60 Greybull 47

#5 Pine Bluffs 69 Saratoga 52

Wright 64 Big Horn 56 OT

Tongue River 67 Moorcroft 23

Rocky Mountain 56 Riverside 17

Shoshoni 67 Wind River 29

Class 1A:

#3 Upton 37 Kaycee 33

Arvada-Clearmont/Normative Services at #5 St. Stephens - Canceled!

Hulett 48 Guernsey-Sunrise 25

Encampment 56 Rock River 40

H.E.M. 39 Farson-Eden 24

Meeteetse 47 Dubois 44

Burlington 52 Ten Sleep 42

Inter-Class:

(#1 2A) Southeast 38 (#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 24

(#3 2A) Lyman 54 3A Mountain View 48

4A Riverton 56 3A Jackson 37

2A Big Piney 37 3A Pinedale 31