Most teams should be wrapping up their first run through conference play this week.

Monday, September 25:

Class 1A:

Douglas JV at Glendo - 4pm

Tuesday, September 26:

Class 4A:

#1 Cheyenne East 3 Cheyenne South 0 (25-14, 25-5, 25-9)

Thunder Basin 3 #4 Campbell County 1 (19-25, 25-18, 25-22, 25-17)

Class 3A:

#2 Douglas 3 Torrington 0 (25-18, 25-17, 25-18)

Class 2A:

Mitchell, NE 3 #4 Southeast 0 (25-15, 25-17, 25-17)

Class 1A:

Rock River 3 Glendo 0 (25-12, 25-16, 25-23)

Burns JV 3 Chugwater 0 (25-10, 25-18, 25-23)

Wednesday, September 27:

Class 4A:

#2 Laramie 3 #1 Cheyenne East 2 (25-23, 25-23, 22-25, 23-25, 15-11)

Thursday, September 28:

Class 4A:

#3 Kelly Walsh 3 Natrona 1 (25-21, 29-27, 20-25, 25-22)

#4 Campbell County 3 Sheridan 2 (21-25, 25-14, 23-25, 25-23, 15-10)

Green River 3 #4 Evanston 2 (21-25, 26-24, 16-25, 25-18, 15-12)

Class 3A:

#4 Cody 3 #3 Riverton 1 (14-25, 25-18, 25-23, 25-22)

Worland 3 Thermopolis 0 (25-12, 25-13, 25-13)

Class 2A:

#1 Sundance 3 #2 Wright 1 (20-25, 25-22, 25-14, 25-18)

#4 Southeast 3 Glenrock 1 (25-6, 21-25, 25-9. 25-21)

Upton 3 Tongue River 2 (25-21, 20-25, 25-20, 25-18, 15-12)

Moorcroft 3 Edgemont, SD 2 (23-25, 25-16, 19-25, 25-23, 15-6)

Burns 3 Kimball, NE 1 (20-25, 25-17, 25-16, 25-23)

Greybull 3 Riverside 0 (25-20, 25-16, 25-9)

Class 1A:

#1 Little Snake River 3 Hayden, CO 0 (25-14, 25-10, 25-7)

H.E.M. 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-21, 25-10, 25-15)

Inter-Class:

(#5 3A) Lyman 3 2A Big Piney 0 (25-22, 29-27, 25-16)

3A Mountain View 3 2A Kemmerer 0 (25-14, 25-8, 25-20)

Friday, September 29:

Class 4A:

Rio Rancho, NM 2 #1 Cheyenne East 0 (25-22, 25-16)

Phoenix, AZ Desert Vista 2 #1 Cheyenne East 0 (25-19, 28-26)

#1 Cheyenne East 2 Lafayette, CA Acalanes 1 (24-26, 25-21, 16-14)

#3 Kelly Walsh 2 Chadron, NE 0 (25-23, 25-17)

#3 Kelly Walsh 2 Gering, NE 0 (25-13, 25-16)

#3 Kelly Walsh 2 Ogallala, NE 1 (19-25, 25-12, 25-13)

Cheyenne Central 2 Alliance, NE 1 (25-20, 22-25, 27-25)

Rapid City, SD Stevens 2 Cheyenne Central 0 (25-18, 26-24)

Cheyenne Central 2 Lexington, NE 0 (25-12, 25-20)

Thunder Basin 3 Sheridan 0 (25-19, 25-22, 25-21)

Green River 3 Jackson 0 (25-21, 25-7, 25-18)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 #2 Douglas 0 (25-19, 25-22, 25-20)

#5 Lyman 3 Pinedale 0 (25-22. 28-26, 25-20)

Wheatland 3 Newcastle 2 (26-24, 18-25, 25-12, 17-25, 15-11)

Torrington 3 Buffalo 1 (25-14, 25-18, 19-25, 25-20)

Powell 3 Lander 0 (26-24, 25-15, 25-9)

Star Valley 3 Mountain View 2 (25-23, 25-18, 23-25, 19-25, 15-13)

Class 2A:

#2 Wright 3 Big Horn 0 (25-13, 25-17, 25-17)

#5 Pine Bluffs 3 #3 Lusk 0 (25-20, 25-17, 25-15)

Moorcroft 3 Tongue River 2 (16-25, 26-24, 14-25, 25-16, 15-13)

Lovell 3 Rocky Mountain 1 (25-15, 25-19, 16-25, 25-10)

Greybull 3 Shoshoni 0 (25-23, 25-23, 25-18)

Riverside 3 Wind River 2 (18-25, 25-20, 20-25, 25-20, 15-13)

Class 1A:

#1 Little Snake River 3 Saratoga 0 (25-13, 25-17, 25-18)

#2 Cokeville 3 #4 Farson-Eden 0 (25-22, 25-12, 25-16)

#3 Encampment 2 Laramie Sophomores 0 (25-17, 25-18)

#3 Encampment 2 Cheyenne South Sophomores 0 (25-15, 25-15)

Arvada-Clearmont 3 Midwest 0 (25-13, 25-15, 25-20)

Guernsey-Sunrise 3 Midwest 0 (27-25, 25-20, 25-19)

Kaycee 3 Hulett 0 (25-21, 25-20, 25-12)

Meeteetse 3 Burlington 1 (26-24, 21-25, 25-19, 25-18)

St. Stephens 3 Ten Sleep 0 (25-21, 25-19, 25-18)

Inter-Class:

(#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 3 2A Burns 2 (20-25, 25-20, 22-25, 25-14, 15-8)

Saturday, September 30:

Class 4A:

#1 Cheyenne East 2 Enumclaw, WA 0 (25-18, 25-19)

#1 Cheyenne East 2 Gilbert, AZ Mesquite 0 (25-21, 25-23)

#1 Cheyenne East 2 Chandler, AZ Valley Christian 0 (25-18, 25-20)

#1 Cheyenne East 2 Las Vegas, NV Faith Lutheran 0 (25-18, 25-18)

#2 Laramie 3 Green River 0 (25-23, 25-13, 25-22)

#3 Kelly Walsh 2 Alliance, NE 0 (25-21, 25-15)

Rapid City, SD Stevens 2 #3 Kelly Walsh 1 (23-25, 25-18, 27-25)

#3 Kelly Walsh 2 McCook, NE 1 (25-23, 22-25, 25-23)

Rapid City, SD Stevens 2 Cheyenne Central 1 (21-25, 25-12, 25-9)

Alliance, NE 2 Cheyenne Central 1 (20-25, 25-22, 25-10)

Sidney, NE 2 Cheyenne Central 0 (25-11, 25-13)

Rock Springs 3 Jackson 0 (25-16, 5-20, 25-8)

WY-MT Border War at Sheridan:

Sheridan 2 Bozeman, MT 0 (26-24, 25-21)

Natrona 2 Billings, MT Skyview 1 (25-20, 19-25, 16-14)

#4 Campbell County 2 Billings, MT West 1 (25-16, 21-25, 15-13)

Billings, MT Senior 2 Thunder Basin 0 (25-19, 25-17)

Sheridan 2 Billings, MT West 0 (25-16, 25-21)

Billings, MT Senior 2 Natrona 0 (25-18, 25-21)

#4 Campbell County 2 Bozeman, MT 0 (25-20, 25-22)

Thunder Basin 2 Billings, MT Skyview 0 (25-10, 25-16)

Billings, MT Senior 2 Sheridan 0 (25-16, 25-18)

Billings, MT West 2 Natrona 1 (20-25, 25-15, 17-15)

Billings, MT Skyview 2 #4 Campbell County 1 (25-22, 22-25, 16-14)

Bozeman, MT 2 Thunder Basin 1 (25-19, 18-25, 15-11)

Sheridan 2 Billings, MT Skyview 1 (25-14, 14-25, 15-9)

Natrona 2 Bozeman, MT 1 (25-20, 23-25, 15-13)

Billings, MT Senior 2 #4 Campbell County 0 (25-21, 25-20)

Billings, MT West 2 Thunder Basin 1 (22-25, 25-19, 15-9)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 Thermopolis 0 (25-18, 25-8, 25-15)

#2 Douglas 3 Wheatland 0 (25-16, 25-17, 25-13)

#3 Riverton 3 Powell 0 (25-21, 25-19, 25-10)

#4 Cody 3 Lander 0 (25-11, 25-10, 25-10)

Buffalo 3 Newcastle 0 (25-10, 25-9, 25-16)

Class 2A:

#4 Southeast 3 #3 Lusk 2 (25-9, 26-24, 12-25, 15-25, 15-6)

Glenrock 3 #5 Pine Bluffs 2 (21-25, 25-19, 20-25, 25-21, 15-12)

Big Horn 3 Upton 1 (23-25, 25-21, 25-22, 25-23)

Shoshoni 3 Lovell 1 (16-25, 25-13, 25-17, 25-22)

Big Piney 3 Wind River 0 (25-16, 25-19, 25-15)

Kemmerer 3 Wyoming Indian 2 (15-25, 25-16, 25-16, 23-25, 19-17)

Big Piney 3 Wyoming Indian 0 (25-14, 25-15, 25-11)

Wind River 3 Kemmerer 0 (26-24, 25-8, 25-23)

Class 1A:

#2 Cokeville 3 #1 Little Snake River 2 (22-25, 22-25, 25-23, 25-18, 15-13)

#3 Encampment 3 Saratoga 0 (25-8, 25-11, 25-16)

#4 Lingle-Ft. Laramie 2 Morrill, NE 0 (25-6, 25-16)

#4 Lingle-Ft. Laramie 2 Oshkosh, NE Garden County 1 (14-25, 25-12, 25-20)

#4 Lingle-Ft. Laramie 2 Harrison, NE Sioux County 1 (25-9, 25-19)

#4 Farson-Eden 3 Manila, UT 0 (25-18, 25-18, 25-10)

Rock River 3 Midwest 0 (25-18. 25-13, 25-15)

Oshkosh, NE Garden County 2 Guernsey-Sunrise 0 (25-14, 25-15)

Morrill, NE 2 Guernsey-Sunrise 0 (25-11, 25-21)

Meeteetse 3 Ten Sleep 0 (25-18, 25-10, 25-23)

Dubois 3 Burlington 2 (19-25, 20-25, 25-22, 25-6, 15-9)