The second half of the season is underway.

Tuesday, September 27:

Class 4A:

#1 Cheyenne East 3 Cheyenne South 0 (25-7, 25-8, 25-8)

#2 Kelly Walsh 3 Natrona 1 (21-25, 25-23, 26-24, 25-10)

#3 Laramie 3 Rock Springs 1 (16-25, 25-23, 25-16, 25-21)

Class 3A:

Douglas 3 Wheatland 0 (25-18, 25-18, 25-20)

Class 2A:

Mitchell, NE 3 #3 Southeast 0 (25-18, 25-10, 25-15)

#5 Lovell 3 Rocky Mountain 0 (25-19, 27-25, 25-15)

Class 1A:

Rock River 3 Glendo 0 (25-19, 25-21, 25-14)

Thursday, September 29:

Class 4A:

#4 Gillette 3 Sheridan 0 (25-22, 25-21, 25-13)

#5 Natrona 3 Jackson 0 (25-16, 25-21, 25-19)

Evanston 3 Green River 0 (25-18, 25-17, 25-20)

Class 3A:

#4 Worland 3 Thermopolis 0 (25-11, 25-15, 25-9)

Torrington 3 Newcastle 1 (25-23, 25-18, 23-25, 25-15)

Class 2A:

#1 Wright 3 #2 Sundance 0 (25-21, 25-12, 25-11)

#3 Southeast 3 Glenrock 2 (17-25, 16-25, 25-19, 25-18, 16-14)

#4 Greybull 3 Riverside 0 (25-10, 25-21, 25-7)

Burns 3 Kimball, NE 2 (25-20, 25-12, 19-25, 22-25, 15-9)

Moorcroft 3 Edgemont, SD 0 (26-24, 25-17, 25-17)

Class 1A:

St. Stephens 3 Wind River JV 0 (25-23, 25-19, 25-11)

Inter-Class:

3A Lyman 3 2A Big Piney 0 (25-12, 25-19, 25-21)

(#5 3A) Mountain View 3 2A Kemmerer 0 (25-14, 25-10, 25-9)

Friday, September 30:

Class 4A:

Redondo Beach, CA Redondo Union 2 #1 Cheyenne East 1 (25-21, 23-25, 15-5)

Chandler, AZ Basha 2 #1 Cheyenne East 0 (25-11, 25-21)

Marietta, GA George Walton 2 #1 Cheyenne East 0 (25-15, 25-13)

#2 Kelly Walsh 2 McCook, NE 0 (25-21, 25-19)

#2 Kelly Walsh 2 Gering, NE 0 (25-11, 25-15)

#2 Kelly Walsh 2 Ogallala, NE 1 (21-25, 25-21, 25-20)

Rapid City, SD Stevens 2 Cheyenne Central 0 (25-16, 25-21)

Chadron, NE 2 Cheyenne Central 0 (26-24, 25-15)

Sidney, NE 2 Cheyenne Central 1 (25-21, 22-25, 25-15)

Jackson 3 Rock Springs 2 (16-25, 24-26, 25-22, 25-17, 15-13)

Class 3A:

#1 Star Valley 3 #5 Mountain View 1 (20-25, 25-13, 25-17, 25-16)

#2 Buffalo 3 Thermopolis 0 (25-23, 25-18, 25-17)

#3 Douglas 3 Torrington 0 (25-15, 25-13, 25-12)

#4 Worland 3 Rawlins 1 (25-17, 21-25, 25-15, 25-23)

Riverton 3 #5 Cody 2 (25-16, 25-18, 24-26, 20-25, 15-9)

Lander 3 Powell 2 (29-27, 25-21, 17-25, 21-25, 15-12)

Lyman 3 Pinedale 0 (25-16, 25-20, 25-12)

Class 2A:

#4 Greybull 3 Shoshoni 0 (25-13, 25-12, 25-21)

Big Horn 3 Upton 0 (28-26, 25-21, 25-18)

Tongue River 3 Moorcroft 2 (25-21, 16-25, 19-25, 25-18, 15-9)

Pine Bluffs 3 Lusk 1 (26-24, 22-25, 25-17, 25-16)

Wind River 3 Riverside 1 (25-27, 25-21, 25-18, 25-23)

Class 1A:

#1 Encampment 3 Saratoga 0 (25-19, 25-8, 25-10)

#3 Farson-Eden 3 #5 H.E.M. 1 (18-25, 25-10, 25-15, 25-14)

#4 Little Snake River 3 Cokeville 0 (25-14, 25-21, 25-17)

Kaycee 3 Hulett 2 (15-25, 17-25, 26-24, 26-24, 15-12)

Midwest 3 Guernsey-Sunrise 0 (2-25, 25-17, 25-21)

Meeteetse 3 Ten Sleep 0 (25-23, 25-12, 27-25)

Inter-Class:

4A Cheyenne South 3 3A Wheatland 1 (25-15, 21-25, 25-23, 25-23)

(#2 1A) Lingle-Ft. Laramie 3 2A Burns 0 (25-18, 25-22, 25-9)

Saturday, October 1:

Class 4A:

Scottsdale, AZ Horizon 2 #1 Cheyenne East 1 (22-25, 25-23, 16-14)

Las Vegas, NV Bishop Gorman 2 #1 Cheyenne East 0 (28-26, 25-23)

#1 Cheyenne East 2 Lancaster, New York St. Mary's 0 (25-12, 25-19)

#1 Cheyenne East 2 Orro Valley, AZ Iron Wood Ridge 0 (26-24, 25-23)

#2 Kelly Walsh 2 Sidney, NE 0 (25-22, 25-23)

Ogallala, NE 2 #2 Kelly Walsh 1 (21-25, 25-11, 26-24)

Grand Island, NE Northwest 2 #2 Kelly Walsh 0 (25-18, 25-13)

#3 Laramie 3 Green River 0 (25-22, 25-17, 25-19)

Gering, NE 2 Cheyenne Central 1 (25-17, 18-25, 25-18)

Cheyenne Central 2 Scottsbluff, NE 0 (25-22, 25-12)

Cheyenne Central 2 McCook, NE 1 (25-21, 18-25, 25-15)

WY-MT Border War at Billings, MT:

#4 Gillette 2 Billings, MT West 0 (25-17, 25-16)

Billings, MT Skyview 2 Sheridan 1 (25-18, 15-25, 15-10)

Bozeman, MT 2 #5 Natrona 0 (25-16, 25-19)

Billings, MT Senior 2 #4 Gillette 0 (25-19, 25-22)

Billings, MT Skyview 2 #5 Natrona 1 (23-25, 25-23, 16-14)

Bozeman, MT 2 Sheridan 0 (25-23, 25-16)

Bozeman, MT 2 #4 Gillette 0 (25-13, 25-18)

Billings, MT Senior 2 Sheridan 0 (25-20, 25-13)

Billings, MT West 2 #5 Natrona 1 (17-25, 25-13, 16-14)

Billings, MT Skyview 2 #4 Gillette 0 (25-17, 25-16)

Billings, MT Senior 2 #5 Natrona 0 (25-19, 25-14)

Sheridan 2 Billings, MT West 1 (25-17, 17-25, 15-12)

Class 3A:

#4 Worland 3 #2 Buffalo 0 (25-21, 25-19, 25-12)

#3 Douglas 3 Newcastle 0 (25-15, 25-16, 25-16)

#5 Cody 3 Lander 0 (25-18, 25-15, 25-20)

Rawlins 3 Torrington 2 (25-27, 25-17, 25-13, 22-25, 15-9)

Riverton 3 Powell 0 (25-15, 25-17, 25-17)

Class 2A:

#1 Wright 3 Big Horn 0 (25-22, 25-16, 25-20)

#3 Southeast 3 Lusk 1 (25-14, 25-19, 20-25, 25-22)

Shoshoni 3 #5 Lovell 1 (21-25, 25-16, 25-22, 25-21)

Upton 3 Tongue River 1 (25-21, 14-25, 25-11, 25-22)

Pine Bluffs 3 Glenrock 1 (23-25, 25-19, 25-19, 25-21)

Kemmerer 3 Wind River 2 (23-25, 20-25, 25-15, 25-14, 15-10)

Big Piney 3 Wyoming Indian 0 (25-11, 25-16, 25-20)

Big Piney 3 Wind River 0 (25-21, 25-16, 25-16)

Kemmerer 3 Wyoming Indian 0 (26-24, 25-18, 25-19)

Class 1A:

#1 Encampment 3 Cokeville 0 (25-21, 25-16, 25-9)

#3 Farson-Eden 3 Manila, UT 0 25-20, 25-14, 25-16)

Midwest 3 Arvada-Clearmont 1 (25-16, 25-14, 20-25, 25-21)

Dubois 3 Meeteetse 1 (25-19, 25-19, 19-25, 25-13)

St. Stephens 3 Ten Sleep 1 (25-18, 25-22, 14-25, 25-17)

Cokeville 3 Saratoga 1 (25-23, 25-18, 22-25, 25-16)

Hulett 3 Kaycee 1 (18-25, 26-24, 25-18, 25-10)

Inter-Class:

2A Rocky Mountain 3 1A Burlington 0 (25-16, 25-22, 25-20)