2013 Wyoming Shrine Bowl Rosters
The coaching staffs for the North and the South have picked these players to represent the teams and they are very excited about the commitment, skill and talent each of these players will add to the respective teams.
Head coaches from each of the high schools in Wyoming nominate their senior football players to play in this game.
The coaching staffs of each Shrine Team then select the 36 players that best fit their needs.
12 alternates are also picked in the event that one of the players is not able to participate for some reason.
North Roster:
Brecken Biggs - Natrona
Josh Flanigan - Natrona
Colter Bentley - Natrona
Dan Reese - Natrona
Adam Britton - Natrona
Taylor Bigelow - Gillette
Dani Fischer - Gillette
Justin Berkey - Gillette
Dylan Haddix - Gillette
Collin Eisenman - Sheridan
Nate Kane - Sheridan
Mitch Godwin - Sheridan
John Fabrizius - Kelly Walsh
Isaac Bayer - Kelly Walsh
Dewey Schwann - Powell
Tyler Patterson - Powell
Vince Sleep - Powell
Lane Savage - Riverton
T.J. Galey - Riverton
Tyler Rogers - Buffalo
Aaron Fenner - Buffalo
Jacob McGarvin - Worland
Colby Wortman - Worland
Andrew Linsenmann - Jackson
Matthew Wigglesworth - Big Horn
Will O'Dell - Big Horn
Lucas Wollenman - Big Horn
Dino Collins - Lovell
Cody Savage - Lovell
Dylan Hultgren - Lovell
J.T. Harper - Newcastle
Billie Gordon - Newcastle
Ben Mancuso - Burlington
Kory Butts - Upton/Sundance
Jesse Hawk - Dubois
Cody Flynn - Dubois
North Alternates:
Stephen Alm - Gillette
Arren Jones - Wright
Preston Davenport - Big Horn
Greg Lensert - Natrona
Ty Borgialli - Newcastle
Kevin Bakkehaug - Sheridan
James Caro - Kaycee
Dylan Marton - Buffalo
Marco Sanchez - Kelly Walsh
North Head Coach: Mike McGuire – Big Horn
North Assistant Coach: Kirk McLaughlin – Big Horn
North Assistant Coach: David Trembly – Dubois
North Assistant Coach: Andy Garland – Upton/Sundance
North Assistant Coach: Curt Mayer – Worland
North Assistant Coach: Josh Anderson – Natrona
South Roster:
Seth Edeen - Cheyenne Central
David Riedel - Cheyenne Central
Trey Herrera - Cheyenne East
Hayes Stone - Cheyenne East
Joe Ash - Cheyenne East
Austen Motily - Cheyenne East
Tod Wenger - Cheyenne East
James Marshal - Cheyenne South
Blaine Christensen - Green River
Dan Probst - Green River
Zach Huber - Green River
James Sedey - Rock Springs
Braxton Rosette - Rock Springs
Tanner McQuillan - Rock Springs
Zach Legerski - Rock Springs
Matt Johnson - Evanston
Wyatt Day - Evanston
Peter Trahan - Laramie
Nick Reis - Lyman
Cisco Taylor - Lyman
Nick Prusia - Torrington
Ryan Brough - Star Valley
Marshall Watkins - Star Valley
Derrick Wolfley - Star Valley
C.J. Allen - Douglas
Ty Etchemendy - Douglas
Wyatt Hopkins - Rawlins
D.C. Hall - Glenrock
Ryan Archibald - Kemmerer
Brendan Ruwart - Wheatland
Brigham Teichert - Cokeville
Colter Larson - Lusk
Zach Eisenbarth - Southeast
John Lessard - Southeast
Conner Lee - Little Snake River
Colton Wright - Burns
South Alternates:
T.J. Stark - Cheyenne East
Trey Herrera - Cheyenne East
Adam Sigala - Douglas
Kohl Battleson - Star Valley
Blake Wisroth - Torrington
Luke Barron - Big Piney
Waddie Love - Saratoga
Lane Nusbaum - Pine Bluffs
Kevin Christianson - Lusk
Justin Honken - Laramie
Wyatt Day - Evanston
South Head Coach: Mark Bullington – Southeast
South Assistant Coach: Shawn Burkart – Southeast
South Assistant Coach: Michael Bates – Little Snake River
South Assistant Coach: Dale Anderson – Lyman
South Assistant Coach: Mark Leonhardt – Torrington
South Assistant Coach: Brick Cegelski – Central