The new year means it's time for most teams to get back to work.

Tuesday, January 3:

Class 1A:

Encampment 67 Laramie Sophomores 55

Inter-Class:

3A Newcastle 59 2A Lusk 29

Thursday, January 5:

Class 2A:

Newell, SD 56 Sundance 43

Class 1A:

Meeteetse at Lovell JV - Cancelled!

Inter-Class:

2A Moorcroft 75 1A Hulett 39

Cheyenne Invitational:

(#1 4A) Kelly Walsh 63 4A Sheridan 58

4A Green River at 4A Laramie - Cancelled!

4A Rock Springs at (#5 4A) Cheyenne East - Cancelled!

(#1 3A) Riverton 58 (#3 4A) Cheyenne South 46

4A Natrona 45 (#2 4A) Cheyenne Central 41

4A Laramie 50 4A Evanston 49

4A Evanston at (#3 4A) Cheyenne South - Cancelled!

Cheyenne East 70 (#1 4A) Kelly Walsh 58 OT

Big Horn Basin Shootout at Cody/Powell:

Worland JV 67 1A Ten Sleep 36

3A Worland 69 2A Riverside 14

(#4 2A) Rocky Mountain 64 3A Powell 55

2A Greybull 58 3A Thermopolis 54

Pinedale Invitational:

3A Pinedale 60 2A Big Piney 58

Friday, January 6:

Class 3A:

#3 Torrington 65 Newcastle 51

Rawlins 62 Mountain View 42

Class 1A:

Crawford, NE 50 #2 Lingle-Ft. Laramie 40

#5 Encampment 63 H.E.M. 52

Hulett 69 Normative Services 50

Dubois 55 Midwest 52

Glendo at Rock River

Morrill, NE 66 Guernsey-Sunrise 38

Meeteetse 50 Arapaho Charter 21

Cody JV 78 St. Stephens 67

Inter-Class:

2A Upton 71 1A Arvada-Clearmont 49

Cheyenne Invitational:

(#1 3A) Riverton 64 (#5 4A) Cheyenne East 55 OT

4A Laramie vs. 4A Rock Springs - Cancelled!

4A Evanston 54 (#2 4A) Cheyenne Central 52 2OT's - Jesse Barker (Evanston) with 3/4 court heave, after Central hit free throws with 0.6 seconds to go.

(#1 4A) Kelly Walsh 56 (#3 4A) Cheyenne South 35

(#5 4A) Cheyenne East 56 4A Natrona 37

4A Sheridan vs. 4A Green River - Cancelled!

(#1 3A) Riverton 59 4A Sheridan 51

Big Horn Basin Shootout at Cody/Powell:

(#3 2A) Wind River 60 (#5 2A) Lovell 41

2A Wright 59 3A Buffalo 50

(#5 3A) Lander 75 (#4 1A) Burlington 71

2A Wyoming Indian 71 2A Glenrock 51

Worland JV 55 2A Riverside 23

3A Powell 49 3A Thermopolis 33

1A Ten Sleep 60 Wind River JV 59

3A Worland 52 (#4 3A) Cody 31

2A Greybull 65 (#4 2A) Rocky Mountain 54 (Non-Conference Game)

(#5 2A) Lovell 57 (#4 1A) Burlington 36

3A Buffalo 65 2A Glenrock 39

(#3 2A) Wind River 77 (#5 3A) Lander 66

2A Wyoming Indian 61 2A Wright 56

Pinedale Invitational:

3A Pinedale 71 1A Farson-Eden 49

(#3 1A) Cokeville 51 2A Kemmerer 33

2A Big Piney 66 1A Little Snake River 35

3A Pinedale 67 (#3 1A) Cokeville 35

2A Big Piney 86 1A Farson-Eden 61

North/South Shootout at Southeast:

(#2 2A) Big Horn 61 2A Burns 24

2A Tongue River 56 2A Lusk 28

2A Shoshoni 32 2A Southeast 24

(#1 2A) Pine Bluffs 67 (#1 1A) Kaycee 55

2A Shoshoni 38 2A Burns 33

(#1 1A) Kaycee 56 2A Lusk 35

(#2 2A) Big Horn 76 2A Southeast 35

(#1 2A) Pine Bluffs 60 2A Tongue River 39

Saturday, January 7:

Class 4A:

Jackson 50 Driggs, ID Teton 46

Class 3A:

#2 Douglas 62 Wheatland 20

Rawlins 49 Star Valley 33

Lyman 54 Mountain View 41

Class 1A:

#2 Lingle-Ft. Laramie 59 Guernsey-Sunrise 15

#5 Encampment 60 Rock River 38

Midwest 66 Normative Services 47

Saratoga 58 H.E.M. 40

Inter-Class:

1A Arvada-Clearmont 73 2A Moorcroft 60

Cheyenne Invitational:

4A Sheridan 55 4A Evanston 54 - Evanston accidentally tipped in defensive rebound at buzzer.

(#1 3A) Riverton 71 4A Laramie 62

(#1 4A) Kelly Walsh 47 (#2 4A) Cheyenne Central 40

(#5 4A) Cheyenne East 46 4A Evanston 23

(#3 4A) Cheyenne South 61 4A Natrona 42

Big Horn Basin Shootout at Cody/Powell:

(#4 1A) Burlington 50 1A Meeteetse 32 (Non-Conference Game)

Cody JV 55 1A Ten Sleep 23

(#5 2A) Lovell 57 2A Riverside 17 (Non-Conference Game)

3A Thermopolis 48 2A Glenrock 41

(#3 2A) Wind River 53 3A Worland 52

(#4 2A) Rocky Mountain 69 2A Wright 61

(#4 3A) Cody 65 (#5 3A) Lander 62 (Non-Conference Game)

2A Greybull 75 2A Wyoming Indian 66

3A Buffalo 44 3A Powell 35

3A Worland 82 2A Wyoming Indian 74 OT 3rd Place

(#3 2A) Wind River 70 2A Greybull 40 1st Place

Pinedale Invitational:

1A Little Snake River 70 2A Kemmerer 24

2A Big Piney 68 (#3 1A) Cokeville 52

3A Pinedale 55 1A Little Snake River 32

1A Farson-Eden 73 2A Kemmerer 36

North/South Shootout at Southeast:

(#1 1A) Kaycee 43 2A Southeast 36

(#2 2A) Big Horn 70 2A Lusk 34

2A Tongue River 58 2A Burns 46

(#1 2A) Pine Bluffs 58 2A Shoshoni 47

2A Southeast 57 2A Tongue River 36

(#1 2A) Pine Bluffs 50 (#2 2A) Big Horn 38

(#1 1A) Kaycee 51 2A Burns 39

2A Shoshoni 54 2A Lusk 27