Time for most teams to start shaking off some winter break rust.

Tuesday, January 2:

Inter-Class:

3A Newcastle 72 2A Lusk 47

Thursday, January 4:

Class 2A:

Newell, SD 47 Sundance 45

Upton 59 Lead-Deadwood, SD 29

Class 1A:

Cody JV 55 #3 St. Stephens 45

#5 Encampment 81 Rock River 47

H.E.M. 60 Wheatland Sophomores 36

Meeteetse 68 Fort Washakie JV 53

Inter-Class:

1A Hulett 64 2A Moorcroft 52

2A Big Piney 76 3A Pinedale 71

Cheyenne Invitational:

Ft. Collins, CO 64 (#5 4A) Evanston 56

(#3 4A) Sheridan 54 4A Kelly Walsh 30

4A Green River 61 (#1 4A) Laramie 59

(#2 4A) Cheyenne East 88 4A Rock Springs 80

4A Cheyenne Central 62 4A Natrona 38

4A Cheyenne South 60 (#3 3A) Riverton 46

Big Horn Basin Shootout Tournament at Worland/Thermopolis:

(#5 2A) Lovell 58 3A Thermopolis 34

North-South Challenge at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

1A Kaycee 63 2A Southeast 46

(#2 2A) Pine Bluffs 91 2A Tongue River 53

2A Big Horn 62 2A Burns 39

Friday, January 5:

Class 3A:

#2 Rawlins 63 Mountain View 34

Newcastle 79 #5 Torrington 66

Class 1A:

Saratoga 82 #5 Encampment 80 OT - Gage Bartlett (Sara) - 40 points. Dalton Peterson (Encamp) - 41 points

Hulett 74 Normative Services 56

Midwest 47 Dubois 19

Morrill, NE 50 Guernsey-Sunrise 23

Crawford, NE 66 Lingle-Ft. Laramie 16

Inter-Class:

Cheyenne Invitational:

(#3 3A) Riverton 75 Ft. Collins, CO 68

(#5 4A) Evanston 64 (#1 4A) Laramie 56

(#3 4A) Sheridan 65 4A Green River 64

4A Cheyenne Central 76 4A Rock Springs 72

4A Cheyenne South 51 4A Kelly Walsh 44

(#2 4A) Cheyenne East 94 4A Natrona 69

Big Horn Basin Shootout Tournament at Worland/Thermopolis:

(#1 2A) Wind River 76 2A Greybull 53

3A Powell 58 2A Riverside 11

(#1 3A) Cody 67 2A Shoshoni 19

3A Worland 64 2A Glenrock 48

(#4 2A) Wyoming Indian 58 (#1 1A) Burlington 55

Powell JV 52 1A Ten Sleep 21

(#3 2A) Rocky Mountain 70 3A Lander 59

(#3 3A) Buffalo 72 2A Wright 42

2A Greybull 62 2A Riverside 46 (Non-Conference Game)

3A Thermopolis 52 2A Shoshoni 38

3A Lander 84 2A Glenrock 42

(#1 1A) Burlington 61 2A Wright 43

Worland JV 52 1A Ten Sleep 26

(#1 2A) Wind River 86 3A Powell 68

(#1 3A) Cody 59 (#5 2A) Lovell 55 OT

(#3 2A) Rocky Mountain 62 3A Worland 59

(#3 3A) Buffalo 79 (#4 2A) Wyoming Indian 47

Pinedale Invitational:

3A Pinedale 65 (#3 1A) Farson-Eden 61

1A Cokeville 58 2A Kemmerer 38

2A Big Piney 49 (#2 1A) Little Snake River 46

3A Pinedale 68 1A Cokeville 42

2A Big Piney 76 (#3 1A) Farson-Eden 69

North-South Challenge at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

2A Burns 49 2A Tongue River 43

(#2 2A) Pine Bluffs 59 2A Big Horn 41

1A Kaycee 56 2A Lusk 42

Thunder Basin JV 66 2A Southeast 39

Thunder Basin JV 62 2A Burns 30

Southeast JV 58 1A Arvada-Clearmont 50

2A Big Horn 55 2A Lusk 44

(#2 2A) Pine Bluffs 82 1A Kaycee 61

2A Southeast 57 2A Tongue River 40

Saturday, January 6:

Class 4A:

Driggs, ID Teton 56 Jackson 53

Class 3A:

#2 Rawlins 43 Star Valley 27

Gering, NE 81 Newcastle 48

Douglas 43 Wheatland 34

Mountain View 67 Lyman 46

Class 1A:

Arvada-Clearmont 51 Dubois 40

Midwest 67 Normative Services 40

Lingle-Ft. Laramie 48 Guernsey-Sunrise 44

Meeteetse 51 Rock River 44

Saratoga 62 H.E.M. 33

Inter-Class:

Cheyenne Invitational:

4A Green River 69 Ft. Collins, CO 63

(#1 4A) Laramie 69 (#3 3A) Riverton 64 OT

(#3 4A) Sheridan 62 4A Rock Springs 61

(#2 4A) Cheyenne East 77 (#5 4A) Evanston 69

4A Cheyenne Central 42 4A Kelly Walsh 31

4A Natrona 63 4A Cheyenne South 57

Big Horn Basin Shootout Tournament at Worland/Thermopolis:

2A Glenrock 69 2A Riverside 37

2A Wright 80 2A Shoshoni 25

(#1 2A) Wind River 88 (#3 2A) Rocky Mountain 81

(#3 3A) Buffalo 58 (#1 3A) Cody 40

Glenrock JV 54 1A Ten Sleep 53

3A Worland 68 3A Powell 56

(#5 2A) Lovell 71 (#4 2A) Wyoming Indian 60

3A Lander 60 2A Greybull 50

(#1 1A) Burlington 51 3A Thermopolis 38

(#3 3A) Buffalo 70 (#1 2A) Wind River 57 - 1st Place

Pinedale Invitational:

(#2 1A) Little Snake River 74 2A Kemmerer 49

1A Cokeville 58 2A Big Piney 54

3A Pinedale 66 (#2 1A) Little Snake River 56

(#3 1A) Farson-Eden 62 2A Kemmerer 39

North-South Challenge at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

Thunder Basin JV 78 (#2 2A) Pine Bluffs 59

1A Kaycee 64 2A Burns 39

2A Big Horn 61 2A Southeast 59 2OT's

2A Lusk 54 2A Tongue River 50