The winter break is over and it's time for most teams to get back to work.

Tuesday, January 2:

Inter-Class:

(#1 2A) Lusk 72 3A Newcastle 31

Thursday, January 4:

Class 2A:

Lead-Deadwood, SD 52 Upton 21

Class 1A:

#1 Encampment 49 #5 Rock River 28

#4 St. Stephens 69 Cody JV 29

H.E.M. 37 Wheatland Sophomores 5

Meeteetse 49 Fort Washakie JV 32

Inter-Class: 

2A Big Piney 46 3A Pinedale 40

2A Moorcroft 62 1A Hulett 37

Cheyenne Invitational:

4A Cheyenne South 52 3A Riverton 41

(#3 4A) Kelly Walsh 59 4A Sheridan 47

4A Laramie 52 4A Green River 45

(#1 4A) Cheyenne East 55 4A Rock Springs 51 OT

4A Cheyenne Central 50 4A Natrona 34

(#5 4A) Evanston 69 4A Cheyenne South 38

North-South Challenge at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

2A Southeast 37 1A Kaycee 14

(#2 2A) Pine Bluffs 59 2A Tongue River 32

2A Big Horn 64 2A Burns 27

Friday, January 5:

Class 4A:

Jackson 54 Driggs, ID Teton 48

Class 3A:

Torrington 38 Newcastle 37

#5 Mountain View 56 Rawlins 48

Class 1A:

#1 Encampment 56 Saratoga 19

Dubois 57 Midwest 14

Morrill, NE 65 Guernsey-Sunrise 30

Lingle-Ft. Laramie 42 Crawford, NE 21

Hulett 61 Normative Services JV 12

Inter-Class:

Cheyenne Invitational:

(#1 4A) Cheyenne East 61 3A Riverton 28

(#5 4A) Evanston 52 4A Laramie 51

4A Sheridan 46 4A Green River 37

4A Rock Springs 51 4A Cheyenne Central 48

(#3 4A) Kelly Walsh 65 4A Cheyenne South 45

4A Natrona 40 (#1 4A) Cheyenne East 27

Big Horn Basin Tournament at Lovell/Rocky Mountain:

3A Cody 52 3A Thermopolis 16

(#4 3A) Powell 53 1A Burlington 20

(#3 3A) Buffalo 54 2A Lovell 39

(#3 2A) Greybull 52 2A Wind River 29

2A Shoshoni 45 3A Lander 38

3A Worland 41 2A Riverside 12

(#4 2A) Wyoming Indian 56 2A Wright 53

2A Rocky Mountain 56 2A Glenrock 12

1A Ten Sleep 27 Thermopolis JV 19

3A Buffalo 41 3A Cody 40

(#3 2A) Greybull 36 3A Powell 31

(#4 2A) Wyoming Indian 61 2A Shoshoni 19

2A Rocky Mountain 46 3A Worland 37

1A Ten Sleep 37 Shoshoni JV 14

Pinedale Invitational:

3A Pinedale 39 (#5 1A) Farson-Eden 26

(#3 1A) Cokeville 50 2A Kemmerer 13

(#2 1A) Little Snake River 53 2A Big Piney 35

Montpelier, ID Bear Lake 71 2A Kemmerer 34

(#3 1A) Cokeville 47 3A Pinedale 35

2A Big Piney 52 (#5 1A) Farson-Eden 44

North-South Challenge at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

2A Tongue River 35 2A Burns 30

2A Big Horn 52 (#2 2A) Pine Bluffs 46

(#1 2A) Lusk 62 1A Kaycee 20

Thunder Basin JV 49 2A Southeast 33

Thunder Basin JV 67 2A Burns 24

1A Arvada-Clearmont 52 Southeast JV 22

(#1 2A) Lusk 58 2A Big Horn 40

(#2 2A) Pine Bluffs 65 1A Kaycee 28

2A Southeast 40 2A Tongue River 19

Saturday, January 6:

Class 3A:

#1 Douglas 80 Wheatland 29

#2 Lyman 37 #5 Mountain View 34

Gering, NE 53 Newcastle 43

Star Valley 64 Rawlins 44

Class 1A:

#5 Rock River 49 Meeteetse 43

Dubois 38 Arvada-Clearmont 37

Lingle-Ft. Laramie 52 Guernsey-Sunrise 48

H.E.M. 33 Saratoga 26

Midwest 52 Normative Services JV 4

Inter-Class:

Cheyenne Invitational:

4A Cheyenne Central 60 4A Green River 46

4A Sheridan 61 4A Rock Springs 55

(#1 4A) Cheyenne East 58 (#5 4A) Evanston 56

4A Laramie 52 3A Riverton 38

4A Natrona 73 4A Cheyenne South 40

4A Cheyenne Central 47 (#3 4A) Kelly Walsh 36

Big Horn Basin Tournament at Lovell/Rocky Mountain:

2A Lovell 42 3A Thermopolis 26

1A Burlington 43 2A Wind River 39

3A Lander 50 2A Wright 49

2A Riverside 44 2A Glenrock 18

3A Cody 55 2A Shoshoni 10

3A Powell 56 3A Worland 36

Buffalo JV 29 1A Ten Sleep 24

3A Buffalo 63 (#4 2A) Wyoming Indian 41

(#3 2A) Greybull 40 2A Rocky Mountain 38 (Non-Conference Game)

2A Thermopolis 53 2A Wright 44

2A Wind River 54 2A Glenrock 20

2A Lovell 47 3A Lander 46 OT

1A Burlington 44 2A Riverside 34

3A Buffalo 49 (#3 2A) Greybull 27 1st Place

Pinedale Invitational:

(#2 1A) Little Snake River 61 Montpelier, ID Bear Lake 31

Montpelier, ID Bear Lake 43 (#3 1A) Cokeville 34

3A Pinedale 35 (#2 1A) Little Snake River 25

(#5 1A) Farson-Eden 67 2A Kemmerer 47

North-South Challenge at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

Thunder Basin JV 63 (#2 2A) Pine Bluffs 54

1A Kaycee 73 2A Burns 51

2A Southeast 45 2A Big Horn 39

(#1 2A) Lusk 53 2A Tongue River 41