About 1 month, or in a few cases less than that, until the start of the post-season.

Here are the schedules and scores for late January/early February.

Tuesday, January 29th:

Class 4A:

Evanston 32 Riverton 29

Class 3A:

Torrington 57 Scottsbluff, NE 54

Class 2A:

Harding County, SD 50 Sundance 46

Class 1A:

#4 Rock River 39 Wheatland Sophomores 35

Arvada-Clearmont 48 Hulett 36

Upton 57 Midwest 50

Inter-Class:

#3 3A Lyman 45 2A Kemmerer 28

3A Pinedale 39 2A Big Piney 37

 

Thursday, January 31st:

Class 4A:

#3 Natrona 73 Kelly Walsh 27

Rock Springs 43 Green River 39

Class 3A:

Worland at Buffalo - PPD to Feb. 12

Class 2A:

#2 Lovell 72 #4 Wind River 34

Wright 52 Moorcroft 31

Greybull 37 Riverside 24

Class 1A:

Meeteetse 54 Thermopolis JV 25

Inter-Class:

#1 1A Cokeville 49 2A Big Piney 34

 

Friday, February 1st:

Class 4A:

#4 Gillette 55 #1 Sheridan 45

#2 East 58 South 29

#5 Laramie 64 Central 52

Rock Springs 37 Evanston 36

Green River 44 Riverton 41

Class 3A:

#1 Douglas 55 Glenrock 23

#2 Rawlins 54 Torrington 53

#3 Lyman 62 Lander 58

#4 Star Valley 45 Powell 40

Wheatland 50 #5 Newcastle 46

Jackson 42 Cody 39

Pinedale 41 Mountain View 38

Class 2A:

#1 Tongue River 65 Sundance 33

#2 Lovell 55 Greybull 41

Rocky Mountain 62 #3 Thermopolis 60 OT

#5 Southeast 42 Burns 29

Big Horn 41 Moorcroft 18

Pine Bluffs 57 Saratoga 54

Wyoming Indian 60 Riverside 27

Shoshoni 55 Big Piney 22

Class 1A:

#3 Little Snake River 43 Encampment 10

Buffalo JV 44 #4 Rock River 23

Hulett 42 #5 Kaycee 40

Arvada-Clearmont 37 Midwest 19

Burlington 48 Meeteetse 37

Inter-Class:

#4 2A Wind River 69 1A Dubois 37

#1 1A Cokeville 48 2A Kemmerer 34

#2 1A Lingle-Ft. Laramie 45 2A Lusk 26

2A Wright 53 1A Upton 36

 

Saturday, February 2nd:

Class 4A:

#2 East 50 #5 Laramie 40

Rapid City, SD Central 49 #3 Natrona 45

Central 44 South 29

Class 3A:

#1 Douglas 56 Worland 16

#2 Rawlins 73 #5 Newcastle 50

#4 Star Valley 43 Cody 22

Buffalo 47 Glenrock 46

Torrington 46 Wheatland 22

Powell 42 Jackson 35

Lander 51 Mountain View 43

Class 2A:

#1 Tongue River 61 Rocky Mountain 47

#2 Lovell 40 Big Horn 34

#3 Thermopolis 33 Big Piney 21

#5 Southeast 73 Saratoga 40

Burns 58 Potter-Dix, NE 32

Lusk 41 Hot Springs, SD 35

Pine Bluffs 43 Leyton, NE 23

Wyoming Indian 56 Greybull 47 OT

Kemmerer 32 Shoshoni 30

Class 1A:

#2 Lingle-Ft. Laramie 54 Crawford, NE 39

Manila, UT 50 #3 Little Snake River 42

Midwest 35 #4 Rock River 28

Upton 52 #5 Kaycee 36

Hulett 69 Guernsey 21

Ten Sleep 42 Dubois 36

Farson-Eden 50 Meeteetse 47

H.E.M. 36 Encampment 31