2014 Wyoming Shrine Bowl Football Rosters Announced
Coaches have made their selection of players to represent the North and South for the 2014 Wyoming Shrine Bowl Football game.
Each coaching staff got to pick up to 36 players and 12 alternates (seniors only), with each class, including 6-man, having representation.
The players will gather on Saturday, June 7th in Casper to begin practice.
The game is scheduled for Saturday, June 14th at Natrona County High School.
North:
Colter Carzoli - Big Horn
Jeremiah Nicholson - Buffalo
Preston Wardell - Burlington
David Lee - Cody
Sterling Baker - Dubois
Austin Fort - Gillette
Bryce Lyman - Gillette
Billy Williams - Gillette
Story Penning - Hulett
Kirk Durtsche - Kelly Walsh
Jake Geil - Kelly Walsh
Jack Mazurie - Lander
Hyrum Hopkin - Lovell
Dillon Pickett - Lovell
Cameron Ray - Midwest
Michael Bailey - Natrona
Brad Gillis - Natrona
Tyler Trout - Natrona
Sam Turner - Natrona
Joshua Seghetti - Natrona
Merritt Crabtree - Newcastle
Wade Gordon - Newcastle
Hayden Cragoe - Powell
Anthony Lujan - Powell
Garrett Lynch - Powell
Garrett Michael - Powell
Logan Hartbank - Riverton
Austin Patterson - Riverton
Joey Jewell - Rocky Mountain
Nick Gill - Sheridan
Justin Orum - Sheridan
Daniel Sessions - Sheridan
Kaden Haun - Thermopolis
Lane Carter - Upton/Sundance
Daniel Magana - Wright
Kodiak French - Wright
North Alternates:
Seth Moerkerke - Gillette
Tyler Fortuna - Gillette
Dylan Parke - Natrona
Josh Seghetti - Natrona
Kooper Adams - Kelly Walsh
Tyler Julian - Sheridan
Cody Heny - Powell
Jacob Price - Rocky Mountain
North Head Coach: Vic Wilkerson - Gillette
North Assistant Coach: Jason Gill - Gillette
North Assistant Coach: Jim Stringer - Powell
North Assistant Coach: Mike McGuire - Big Horn
North Assistant Coach: Andy Garland - Upton/Sundance
North Assistant Coach: Ken Swieter - Midwest
South:
Garrett Formo - Big Piney
Travis Romsa - Burns
Mikky Heward - Burns
Judd Stewart - Central
Grayson Sipe - Central
Damon MaCleary - Central
Cody Nate - Cokeville
Logan Barker - Douglas
Austyn Matthews - Douglas
Layne McGuire - Douglas
Garrett Boner - Douglas
Chance Miller - Douglas
Brett Schaeffer - East
Eric Williams - East
Shane Brooks - East
Clinton Jaure - East
Cole Wilkinson - Evanston
Devon Parkinson - Glenrock
Garrett Wilson - Green River
Wyatt Hageman - Lingle-Ft. Laramie
Matthew VandeBossche - Lusk
Hunter Dockery - Lusk
Tui Magalogo - Lyman
Lander Bradshaw - Lyman
Brennan Walk - Mountain View
Trystin Walker - Mountain View
Nick Blume - Rock Springs
Adam Haberkorn - South
Wyatt Somsen - Southeast
Travis Jinks - Southeast
Bryan Burton - Star Valley
Sam Gertsch - Star Valley
Garrett Gaegg - Star Valley
Caden Coffelt - Torrington
Brett Spencer - Torrington
Critter Ruwart - Wheatland
South Alternates:
Preston Geoheing - Burns
Seth Harris - Douglas
Ben Groeneweg - Cheyenne East
Eric Sowers - Evanston
Ryan Martin - Lyman
Tate Stinson - Saratoga
Trace Haderlie - Star Valley
South Head Coach: Matt VandeBossche - Lusk
South Assistant Coach: Brick Cegelski - Central
South Assistant Coach: Mark Lenhardt - Torrington
South Assistant Coach: Marv Mirich - Burns
South Assistant Coach: Ryan Nelson - Lusk
South Assistant Coach: Zack Scott - H.E.M.
Student Manager: Ben Doyle - Natrona AND Keenan Cozort - Pine Bluffs
Student Trainer: Brittney Barker - Douglas AND Madison Overy - Rock Springs