The boys' high school basketball season in Wyoming for 2021-22 is complete.

These are the final records for all boys teams that played during this past season.

Get our free mobile app

4A East: (Overall Record, followed by Conference Record)

Thunder Basin 24-3, 9-1

Cheyenne Central 14-10, 7-3

Cheyenne East 22-6, 7-3

Sheridan 19-8, 6-4

Kelly Walsh 22-6, 6-4

Cheyenne South 10-13, 3-7

Laramie 10-13, 2-8

Campbell County 3-19, 0-10

4A West: (Overall Record, followed by Conference Record)

Riverton 21-6, 10-0

Green River 14-8, 8-2

Star Valley 13-13, 8-2

Cody 6-15, 4-6

Jackson 9-12, 4-6

Natrona County 12-17, 4-6

Rock Springs 6-23, 2-8

Evanston 4-19, 0-10

3A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Worland 26-3, 6-0

Lander 10-13, 4-2

Powell 15-12, 2-4

Lovell 6-15, 0-6

3A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Lyman 16-13, 6-0

Mountain View 11-15, 3-3

Kemmerer 13-13, 3-3

Pinedale 0-24, 0-6

3A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Douglas 24-4, 6-0

Buffalo 19-9, 4-2

Thermopolis 11-16, 1-5

Newcastle 6-15, 1-5

3A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rawlins 23-3, 6-0

Wheatland 8-16, 3-3

Burns 9-15, 2-4

Torrington 7-17, 1-5

2A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rocky Mountain 17-9, 5-1

Greybull 13-12, 4-2

Shoshoni 13-14, 3-3

Riverside 3-20, 0-6

2A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Wind River 19-8, 5-1

Wyoming Indian 9-12, 4-2

Big Piney 10-14, 2-4

St. Stephens 12-12, 1-5

2A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Tongue River 24-4, 8-0

Big Horn 16-11, 6-2

Wright 15-15, 3-5

Sundance 13-12, 3-5

Moorcroft 7-19, 0-8

2A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Pine Bluffs 24-3, 4-0

Lusk 8-14, 1-3

Glenrock 3-18, 1-3

1A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Dubois 22-3, 6-0

Burlington 11-16, 4-2

Meeteetse 10-11, 1-5

Ten Sleep 7-10, 1-5

1A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Saratoga 16-6, 7-1

Little Snake River 9-12, 5-3

Farson-Eden 11-14, 4-4

Cokeville 8-17, 3-5

Encampment 7-9, 1-7

1A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Upton 26-1, 8-0

Kaycee 10-12, 6-2

Hulett 12-13, 4-4

Midwest 6-14, 2-6

Arvada-Clearmont 0-20, 0-8

1A Southeast: (Overall Record, Utilizes a Points-based seeding for the postseason)

Southeast 13-14, 24 points

Lingle-Ft. Laramie 12-15, 22 points

Guernsey-Sunrise 13-8, 21 points

H.E.M. 3-16, 3 points

Rock River 2-18, 2 points

PhotoFest: 4A Boys Basketball Final-Thunder Basin Vs. Cheyenne East

PhotoFest: 4A Boys Basketball Final-Thunder Basin Vs. Cheyenne East

PhotoFest! 3A Boys State Basketball Final-Rawlins Vs. Douglas

PhotoFest! 3A Boys State Basketball Final-Rawlins Vs. Douglas