Just like the girls, the boys' basketball regular season has either ended, for 1A and 2A teams, or has one week left, for 3A and 4A.

Teams are listed based upon their conference quadrant record first. If there is a tie, they are listed alphabetically.

4A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Kelly Walsh 12-6, 4-1

Rock Springs 8-12, 4-1

Cody 6-12, 2-3

Riverton 4-15, 0-5

4A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Evanston 8-13, 4-1

Star Valley 12-7, 4-1

Green River 6-13, 2-3

Jackson 0-19, 0-5

4A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Sheridan 12-7, 4-1

Thunder Basin 15-6, 4-1

Campbell County 9-11, 2-3

Natrona County 5-13, 0-5

4A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cheyenne Central 18-1, 5-0

Cheyenne East 17-5, 4-1

Laramie 10-9, 1-4

Cheyenne South 7-13, 0-5

3A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Worland 21-0, 5-0

Lander 18-3, 4-1

Powell 8-10, 1-4

Lovell 4-14, 0-5

3A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Mountain View 14-5, 4-0

Big Piney 14-5, 3-1

Lyman 8-12, 1-3

Pinedale 6-13, 0-4

3A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Buffalo 14-6, 4-1

Douglas 8-13, 3-2

Thermopolis 7-13, 2-3

Newcastle 3-13, 1-4

3A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rawlins 13-6, 4-1

Wheatland 16-3, 4-1

Torrington 7-10, 3-2

Burns 2-18, 0-5

2A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rocky Mountain 18-3, 6-0

Greybull 8-13, 3-3

Tongue River 11-10, 3-3

Riverside 1-19, 0-6

2A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Wyoming Indian 17-5, 6-0

Kemmerer 7-15, 4-2

Shoshoni 6-15, 1-5

Wind River 9-13, 1-5

2A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Big Horn 14-7, 5-1

Sundance 18-3, 5-1

Moorcroft 6-16, 2-4

Wright 1-21, 0-6

2A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Pine Bluffs 14-6, 6-0

Southeast 15-6, 4-2

Lusk 8-13, 1-5

Glenrock 5-15, 1-5

1A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

St. Stephens 20-2, 8-0

Burlington 8-12, 4-4

Dubois 12-11, 4-4

Meeteetse 11-11, 4-4

Ten Sleep 4-17, 0-8

1A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Encampment 20-1, 7-1

Saratoga 15-3, 5-3

Farson-Eden 13-7, 4-4

Little Snake River 12-9, 3-5

Cokeville 8-12, 1-7

1A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Upton 20-1, 10-0

Kaycee 16-5, 8-2

Hulett 11-9, 6-4

NSI Academy 4-9, 4-6

Arvada-Clearmont 4-16, 2-8

Midwest 0-21, 0-10

1A Southeast: (Overall Record, do not play Quadrant games – seeding is based on a points system)

Lingle-Ft. Laramie 15-6 (38 pts)

H.E.M. 12-6 (21 pts)

Guernsey-Sunrise 6-13 (10.5 pts)

Rock River 3-16 (6 pts)

Glendo 0-11 (0 pts)

Enter your number to get our free mobile app