Only two weeks are left in the regular season of high school football in Wyoming.

There are a few ranked matchups in week 7. The bigger piece is games with major playoff implications on seeding or if a team can even qualify or not.

In addition to the schedule listed out, WyoPreps.com also includes places you can listen to or watch some of the action.

WyoPreps.com is not responsible for individual stations and their streams. The NFHS Network is a pay-per-view entity.

Week 7
Thursday, Oct. 17
Non-Varsity Opponent

Star Valley JV at #3 Cokeville, 4 p.m. - Cokeville Listen Live

Friday, Oct. 18
Class 4A

Cheyenne South at Campbell County, 6 p.m. - KOAL Gillette Listen Live or KAML Gillette Listen or Watch Cheyenne South 1112 BISN
Kelly Walsh at #1 Thunder Basin, 6 p.m. - KIML Gillette Listen Live
Rock Springs at #4 Cheyenne East, 6 p.m. - KRAE Listen or KRAE Watch or KREO Rock Springs Listen Live
#2 Sheridan at Laramie, 6 p.m. - KOWB Laramie Listen Live or KWYO Sheridan Listen Live or KZZS Sheridan Listen Live
#3 Natrona County at #5 Cheyenne Central, 7 p.m. -  KFBC Listen Live

Class 3A
#1 Star Valley at #2 Cody, 5 p.m. - KODI Cody Listen Live or SVI Media Watch Live
#3 Jackson at Evanston, 6 p.m. - Evanston Watch & Listen Live
Douglas at #4 Lander, 7 p.m. - KKTY Douglas Listen Live or KOVE Lander Listen Live
Green River at #5 Powell, 7 p.m. - KUGR Green River Listen Live or KPOW Powell Listen Live
Rawlins at Riverton, 7 p.m. - KTAK Riverton Listen Live
Worland at Torrington, 7 p.m. - KGOS Torrington Listen Live or KWOR Worland Listen Live

Class 2A
#5 Burns at Newcastle, 6 p.m. - KASL Newcastle Listen Live
Moorcroft at Wheatland, 6 p.m. - KZEW Wheatland Listen Live
#4 Big Piney at #2 Buffalo, 7 p.m. - KBBS Buffalo Listen Live
Lovell at Pinedale, 7 p.m. - SVI Media Watch Live
#1 Mountain View at Kemmerer, 7 p.m. - Kemmerer Listen Live
#3 Thermopolis at Glenrock, 7 p.m. - KDNO Thermopolis Listen Live

Class 1A 11-man
#1 Big Horn at Lusk, 6 p.m. - KERM Torrington Listen Live or Watch Live
#2 Upton-Sundance at Pine Bluffs, 6 p.m. - Watch Live
Rocky Mountain at Wind River, 6 p.m.
Shoshoni at Wyoming Indian, 7 p.m.
#4 Southeast at #4 Wright, 7 p.m. - Watch Live

Class 1A six-man
Burlington at #3 Farson-Eden, 1 p.m.
Riverside at St. Stephens, 2 p.m.
Dubois at Meeteetse, 6 p.m.
#5 Lingle-Ft. Laramie at Guernsey-Sunrise, 7 p.m.
#4 Hulett def. Midwest – forfeit

Saturday, Oct. 19
Class 2A
Lyman at Greybull, 12 p.m. - My Local Radio Watch & Listen Live

Class 1A six-man
#2 H.E.M. at Kaycee, noon
Saratoga at NSI, 1 p.m.

Non-Varsity Opponent
Tongue River at Sheridan JV, 11 a.m. - Watch Live
Natrona Sophomores at Encampment, 1 p.m.

Open Date = #1 Little Snake River