The 2018-19 season is nearing the half-way point.

Tuesday, January 15:

Class 3A:

Lander 34 Lovell 31

Class 2A:

Mitchell, NE 51 #2 Pine Bluffs 36

Class 1A:

#4 Rock River 47 Laramie Sophomores 16

Arvada-Clearmont 57 Normative Services JV 14

Wednesday, January 16:

Class 4A:

#2 Cheyenne East 62 Laramie 36

#3 Cheyenne Central 50 Cheyenne South 27

Thursday, January 17:

Class 4A:

Evanston 41 Green River 39

Class 2A:

#3 Wright 61 Sundance 35

Class 1A:

#2 St. Stephens 65 Dubois 24

Kaycee 46 Midwest 26

Lingle-Ft. Laramie 63 Guernsey-Sunrise 28

Ten Sleep 26 Rocky Mountain Freshmen 18

Meeker, CO 62 Little Snake River 32

Friday, January 18:

Class 4A:

#1 Thunder Basin 69 Sheridan 30

#2 Cheyenne East 68 Cheyenne South 58

#3 Cheyenne Central 45 Laramie 37

#4 Star Valley 61 Jackson 32

#5 Kelly Walsh 26 Cody 23

Campbell County 63 Natrona 23

Riverton at Rock Springs - Postponed to Tuesday, January 22nd, due to bad weather and road conditions.

Class 3A:

#1 Douglas 73 #2 Buffalo 36

#3 Lyman 59 Big Piney 23

Burns at #4 Rawlins - Postponed to February 5th due to bad weather and road conditions.

#5 Mountain View 51 Pinedale 31

Newcastle 53 Thermopolis 41

Wheatland 65 Torrington 54 OT

Powell 40 Worland 30

Class 2A:

#1 Wyoming Indian 61 Shoshoni 25

#2 Pine Bluffs 47 Southeast 35

#4 Big Horn 63 Moorcroft 36

#5 Greybull 48 Tongue River 27

Lusk 56 Glenrock 18

Rocky Mountain 44 Riverside 30

Wind River 54 Kemmerer 41

Class 1A:

#1 Cokeville at Encampment - Postponed due to bad weather and road conditions. Make-up TBA.

#3 Farson-Eden at Saratoga - Postponed due to bad weather and road conditions. Make-up TBA.

Arvada-Clearmont 61 Upton 43

Newell, SD 65 Hulett 13

Ten Sleep 32 Meeteetse 15

Saturday, January 19:

Class 4A:

#1 Thunder Basin 58 Natrona 35

#4 Star Valley 64 Evanston 25

#5 Kelly Walsh 60 Riverton 32

Campbell County 60 Sheridan 24

Rock Springs 44 Cody 40

Green River 58 Jackson 46

Class 3A:

#1 Douglas 65 Thermopolis 18

#2 Buffalo 67 Newcastle 23

#3 Lyman 63 Pinedale 48

#4 Rawlins 66 Wheatland 52

#5 Mountain View 59 Big Piney 11

Torrington 38 Burns 34

Lander 45 Powell 41 (Lander was down 27-9 at half)

Worland 46 Lovell 45

Class 2A:

#1 Wyoming Indian 70 Wind River 30

#2 Pine Bluffs 58 Glenrock 15

#3 Wright 44 Moorcroft 40

#4 Big Horn 50 Sundance 39

#5 Greybull 48 Rocky Mountain 40

Southeast 35 Lusk 32

Tongue River 35 Riverside 28

Shoshoni 38 Kemmerer 35

Class 1A:

#1 Cokeville 72 Saratoga 22

#2 St. Stephens 49 Meeteetse 29

#3 Farson-Eden 57 Encampment 36

#5 H.E.M. 55 Guernsey-Sunrise 36

Arvada-Clearmont 41 Ten Sleep 23

Hulett 46 Midwest 45

Upton 46 Kaycee 43

Dubois 29 Burlington 23

Manila, UT 47 Little Snake River 39