Believe it or not, the 2018-19 season has reached the halfway point.

Monday, January 21:

Class 1A:

Guernsey-Sunrise 57 Douglas Freshmen 19

Tuesday, January 22:

Class 4A:

Riverton at Rock Springs - Postponed to February 12.

Class 3A:

Gering, NE 64 #5 Torrington 61

Class 2A:

Lyman 73 Kemmerer 45

Class 1A:

#1 Farson-Eden at #4 Saratoga - Postponed to February 5.

Lingle-Ft. Laramie 47 Morrill, NE 43

Inter-Class:

3A Worland 55 4A Cody 45

Thursday, January 24:

Class 3A:

Pinedale 70 Big Piney 52

Class 1A:

#3 Upton 68 Hulett 42

#4 Saratoga 70 Little Snake River 53

Friday, January 25:

Class 4A:

#1 Sheridan 82 Natrona 65

#2 Cheyenne East 67 #4 Cheyenne Central 54

Thunder Basin 55 #5 Campbell County 51

Laramie 70 Cheyenne South 55

Class 3A:

#1 Buffalo 62 Thermopolis 15

Newcastle 60 #3 Douglas 48

#4 Rawlins 53 #5 Torrington 51

Wheatland 59 Burns 31

Powell 38 Lovell 29

Class 2A:

#1 Pine Bluffs 94 Lusk 54 - Andrew Fornstrom (PB) with triple-double...15 points 11 assists 10 rebounds

#4 Big Horn 58 #2 Wright 52 - Kade Van Dyken (BH) 31 points

#3 Wyoming Indian 86 Kemmerer 54

Sundance 61 Moorcroft 24

Rocky Mountain 73 Tongue River 56

Riverside 39 Greybull 35

Wind River 77 Shoshoni 35

Class 1A:

#5 Cokeville 62 #1 Farson-Eden 61 3OT's - Lain Mitchelson (FE) 33 points

#2 Encampment 83 Rock River 21

Kaycee 61 Arvada-Clearmont 21

Normative Services at Midwest

H.E.M. 57 Dubois 35

Burlington 49 Meeteetse 32

St. Stephens 83 Ten Sleep 30

Inter-Class:

3A Pinedale 65 4A Star Valley 56

(#2 3A) Lander 78 4A Riverton 57

3A Mountain View 65 (#4 1A) Saratoga 50

2A Glenrock 60 1A Lingle-Ft. Laramie 47

Saturday, January 26:

Class 4A:

#3 Kelly Walsh 63 Rock Springs 40

Star Valley 68 Green River 65

Evanston 48 Jackson 29

Class 3A:

#4 Rawlins 58 Worland 51

Big Piney 64 Thermopolis 35

Newcastle 35 Wheatland 31 OT

Lovell 59 Burns 31

Class 2A:

Rocky Mountain 53 #4 Big Horn 39

#5 Glenrock 56 Southeast 32

Tongue River 84 Moorcroft 37

Sundance 63 Lusk 49

Shoshoni 60 Riverside 39

Class 1A:

Manila, UT 59 #1 Farson-Eden 52

#2 Encampment 73 Little Snake River 49

#3 Upton 57 Midwest 11

Hulett 88 Arvada-Clearmont 49

H.E.M. 65 Rock River 41

Meeteetse 40 Dubois 39

Burlington 72 St. Stephens 66

Inter-Class:

(#3 3A) Douglas 55 4A Cheyenne South 48

(#1 3A) Buffalo 71 4A Cody 45

(#3 2A) Wyoming Indian 87 3A Lyman 59

(#2 2A) Wright 57 1A Kaycee 55

(#1 2A) Pine Bluffs 81 1A Lingle-Ft. Laramie 49

(#5 1A) Cokeville 68 2A Kemmerer 59