Girls Basketball: 2A/1A All-Conference Lists
Time for the post-season awards!
Members of the Wyoming Coaches Association met this past weekend to vote on which individuals from which teams received all-conference honors.
The all-state list will be released on Wednesday, March 7th:
2A East: 2A West:
Erica O’Dell – Big Horn Cydnie Clark – Riverside
Hanneah Pucket – Big Horn Olivia Thompson - Shoshoni
Mali Wright – Big Horn Haylee Pince - Shoshoni
Hayden Yeradi – Wright Kiyana Marti - Shoshoni
MacKenzie Fuller - Wright Coralee Spratt – Shoshoni
Tiana Mitchell – Tongue River K. Anderson – Greybull
Sarah Nielsen – Tongue River Leanne Winterholler – Lovell
Sarah Rawlins – Tongue River Amanda Shumway - Lovell
Kacie O’Connor – Sundance Alyssa Geiser - Lovell
Mckenzie Ward – Burns Erin Robertson - Lovell
Hailie Pragnell – Southeast Dana Bjorhus - Thermopolis
Hallie Burkart - Southeast Jordan Leyba - Thermopolis
Bailey Ward - Burns Shauna Loman – Rocky Mountain
Elysha Stahla - Moorcroft Kallee Wilson – Rocky Mountain
Kodi Ragsdale – Pine Bluffs Sarah Shafer – Big Piney
Connor Graves – Pine Bluffs Amanda C’Bearing – Wind River
Taylor Smith - Saratoga Brett Groesbeck – Wind River
Laura Gross – Pine Bluffs Tia Tiller - Kemmerer
Cassidy Smith – Pine Bluffs Kim Goggles – Wyoming Indian
Hannah Schoults - Lusk Annesia Hill – Wyoming Indian
Sami Starkey - Lusk Jasmine McGill – Wyoming Indian
Allison Whiting - Lusk Jocelyn Underwood – Wyoming Indian
2A Northeast Conference 2A Northwest Conference
Player of the Year: Player of the Year:
Erica O’Dell – Big Horn Dana Bjorhus – Thermopolis
2A Southeast Conference 2A Southwest Conference
Player of the Year: Player of the Year:
Connor Graves – Pine Bluffs Annesia Hill – Wyoming Indian
1A East: 1A West:
Bailey Roebling – Arvada Clearmont Autumn Olson – Encampment
Shayna Kretschman – Arvada Clearmont Kylie Jordan – Encampment
Hanna Bauerfiend – Hulett Kaylee Burnett – Farson-Eden
Mary Dorsett – Hulett Tiffany Mines – Farson-Eden
Katy Pannell - Hulett
Megan Lund – Kaycee Caelee Criswell – Little Snake River
Brylee Streeter – Kaycee Taylor Kaisler – Little Snake River
Brianna Sonsoucie - Midwest Shelby McKee – Little Snake River
Chelsea Ullery - Kaycee Morgan Wille – Little Snake River
Sophie Claycomb - Upton Kaylie Moyes – Cokeville
Erin Crawford - Upton Tess Tiechert – Cokeville
Kayla Leingang - Upton Rachelle Leseberg – Dubois
Alyssa Esquibel – Guernsey-Sunrise Shacyria Edmo – St. Stephens
Jennifer Orr – Guernsey-Sunrise Marcel Oldman – St. Stephens
Jessica Orr – Guernsey-Sunrise Michayla Miller – Ten Sleep
Brittany Palato – Guernsey-Sunrise Halli Stocklin – Ten Sleep
Kera Kalco – Rock River Sheana Guthrie – Meeteetse
Cassidy Newkirt – Rock River Keely Newkirk - Meeteetse
Melissa Bowlin – Lingle-Ft. Laramie Janet Davidson – Burlington
Kaylee Greenwald – Lingle-Ft. Laramie Shelby Nicholson – Burlington
Kylah Meyer – Lingle-Ft. Laramie Sadie Neves – Burlington
Shaylee Rickard – Lingle-Ft. Laramie
1A Northeast Conference 1A Northwest Conference
Player of the Year: Player of the Year:
Katy Pannell - Hulett Keely Newkirk - Meeteetse
1A Southeast Conference 1A Southwest Conference
Player of the Year: Player of the Year:
Jennifer Orr - Guernsey Morgan Wille – Little Snake River