Wrestlers that made it to the championship match, regardless of outcome, automatically earn All-State recognition.

Congrats to Ammon Teichert of Cokeville, Tate Stoddard of Glenrock and Donny Proffit of Kemmerer for earning All-State honors 4 times!

4A:

Brian Nicholson - Cheyenne Central

Jackson Hesford - Cheyenne East

Amos Solano - Cheyenne East (All-State in 2018)

David Stice - Cheyenne East

Pablo Escalante - Evanston

Dominic Martinez - Green River (All-State in 2018)

Clayson Mele - Green River

Payton Tucker - Green River (All-State in 2018)

Jesus Alvarado - Kelly Walsh

Analu Benabise - Kelly Walsh (All-State in 2018)

Josh Kraus - Kelly Walsh

Jace Palmer - Kelly Walsh (All-State in 2017 and 2018)

Cyruss Meeks - Natrona County

Yahav Shraiber - Natrona County

Trevan Smith - Natrona County (All-State in 2018)

Cameron Metcalf - Rock Springs (All-State in 2017 and 2018)

Tristan Profaizer - Rock Springs

Zack Vasquez - Rock Springs

Hayden Crow - Sheridan

Hunter Goodwin - Sheridan

Reese Osborne - Sheridan (All-State in 2018)

Warren Carr - Thunder Basin (All-State in 2018)

Seamus Casey - Thunder Basin

Dalton McInerney - Thunder Basin

Riley Mitchell - Thunder Basin

Dayton Porter - Thunder Basin

Terren Swartz - Thunder Basin (All-State in 2017 and 2018)

 

3A:

Charlie Beaudrie - Cody (All State in 2018)

Dylon Case - Douglas

Nycholas Melchor - Douglas

Cody Pinkerton - Douglas (All-State in 2017 and 2018)

Nathan Redman - Lander (All-State in 2018)

Jack Sweeney - Lander

Sefton Douglas - Lyman

Keegan Gehlahusen - Pinedale (All-State in 2018)

Cody Phelps - Pinedale

Bo Dearcorn - Powell

Brody Karhu - Powell (All-State in 2018)

Reese Karst - Powell (All-State in 2017 and 2018)

Gabriel Munoz - Rawlins

Damon Taylor - Rawlins

Ridge Briggs - Riverton (All-State in 2017)

Haze Child - Star Valley (All-State in 2018)

Brayden Andrews - Star Valley

Trent Clark - Star Valley (All-State in 2018)

Koa DeLong - Star Valley

Brennan Harris - Star Valley

Grayson Hicks - Star Valley

Tristan Hicks - Star Valley

Ren King - Star Valley

Parker Merritt - Star Valley

Brandon Bennick - Torrington

Jacob Polkowske - Torrington

Luke Goncalves - Worland (All-State in 2018)

Domanic Hartley - Worland

 

2A:

Kaleb Fila - Big Piney

Asencion Pelham - Big Piney (All-State in 2018)

Brayden Johnson - Cokeville

Ammon Teichert - Cokeville (4-time All-State)

Lochlyn Teichert - Cokeville (All-State in 2018)

Ian Arnold - Glenrock (All-State in 2018)

Brysen Collier - Glenrock

Noah Halsey - Glenrock

Zane Moore - Glenrock

Tate Stoddard - Glenrock (4-time All-State)

Nathaniel Boreen - Greybull/Riverside

Colter Julian - Kemmerer

Donny Proffit - Kemmerer (4-time All-State)

Dawson Schramm - Kemmerer (All-State in 2017 and 2018)

Hayden Walker - Kemmerer (All-State in 2017 and 2018)

Sean Buckmiller - Moorcroft

Rowdy Pfeil - Moorcroft (All-State in 2017 and 2018)

Parker Schlater - Moorcroft (All-State in 2018)

Parker Seeley - Moorcroft (All-State in 2017 and 2018)

Tryston Truempler - Shoshoni

Brock Blevins - Southeast

Tate Carson - Southeast

Logan Cole - Thermopolis

Remington Ferree - Thermopolis

Wyatt McDermott - Thermopolis

Phoenix Buske - Wright

Preston Seamands - Wright

Dax Yeradi - Wright (All-State in 2018)