Boys Basketball Scoreboard: Jan. 6, 7
Here are the basketball scores and schedules for the first weekend of January.
Friday, January 6th:
Class 4A:
#5 Riverton 47 #1 Sheridan 43
#4 East 60 Green River 46
Laramie 53 Kelly Walsh 31
Central 44 Rock Springs 38
Class 3A:
Star Valley 50 #1 Lander 34
#2 Powell 61 Mountain View 41
#3 Torrington 60 Douglas 39
#5 Buffalo 63 #4 Wheatland 56
Lyman 53 Cody 45
Rawlins 65 Worland 43
Pinedale 43 Jackson 40
Class 2A:
#1 Wind River 88 Riverside 53
#2 Lovell 55 #4 Greybull 39
#3 Burns 69 Saratoga 49
#5 Wyoming Indian 80 Shoshoni 62
Moorcroft 61 Tongue River 54
Kimball, NE 62 Pine Bluffs 33
Big Horn 61 Wright 46
Southeast 47 Lusk 34
Kemmerer 60 Big Piney 33
Class 1A:
#1 Little Snake River 62 H.E.M. 35
#5 Encampment 73 Chugwater 39
Guernsey 52 Morrill, NE 48
North Gem, ID 53 Cokeville 42
Meeteetse 59 Rock River 45
Upton 60 Arvada-Clearmont 51
Normative Services 70 Hulett 33
Lingle-Ft. Laramie 53 Sioux County, NE 35
Dubois 65 St. Stephens 58
Inter-Class:
#3 4A Evanston 82 2A Thermopolis 21
2A Sundance 51 1A Kaycee 40
#2 1A Burlington 53 2A Rocky Mountain 37
Saturday, January 7th:
Class 4A:
#3 Evanston 50 #1 Sheridan 49
#2 Gillette 86 Little Wound, SD 74
#4 East 71 Rock Springs 64
Laramie 58 #5 Riverton 46
Central 36 Green River 21
Class 3A:
#1 Lander 77 Jackson 69
#2 Powell 51 Lyman 48
#3 Torrington 60 Rawlins 56
#4 Wheatland 68 Newcastle 32
Douglas 45 Glenrock 40
Star Valley 52 Pinedale 19
Mountain View 37 Cody 36
Class 2A:
#2 Lovell 69 Tongue River 56
#2 Lovell 58 Wright 30
#5 Wyoming Indian 99 Riverside 56
Lusk 50 Pine Bluffs 33
Big Horn 61 Moorcroft 58
Class 1A:
#3 Midwest 71 Arvada-Clearmont 42
#4 Ten Sleep 97 Rock River 48
#5 Encampment 58 H.E.M. 46
Cokeville 61 Farson-Eden 19
St. Stephens 66 Meeteetse 41
Kaycee 61 Hulett 37
Normative Services 60 Upton 34
Inter-Class:
4A Kelly Walsh 61 2A Thermopolis 37
4A South 57 3A Worland 39
#3 2A Burns 69 1A Lingle-Ft. Laramie 38
#1 1A Little Snake River 64 2A Saratoga 33
#4 2A Greybull 74 #2 1A Burlington 65